Ismerd fel magadban a VADGESZTENYERÜGY eszenciát!

Áron vagány srác, kamaszkora közepén, de rendkívül szertelen. Mindig valami máson jár az esze, mint amit csinál. Kisgyereknek is ilyen volt, ezért elég sokat vendégeskedtek baleseti ügyeleteken, nagyobbacska fiúként pedig ő volt az a gyerek, aki után szaladni kellett a buszmegállóba az edző cuccal, vagy az uzsonnával. Dolgozatnál képes hirtelen ötlettől vezérelve áthúzni a helyes válasz és helytelenre cserélni, felvenni az apukája sapkáját és észre sem venni, hosszan keresni a telefonját, ami ott lapul a farzsebében. Újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat, ugyanis sosincs a jelenben, robotpilótára kapcsolva csinálja a dolgokat és ebből már nem kevés zűr kerekedett.

Bach doktor a tanulás virágának nevezte ez a vadgesztenyerügyet és azoknak az embereknek szánta, akik képesek mindig ugyanabba a hibába esni, mintha sosem tanulnának az értékes és néha fájdalmas tapasztalataikból. Olyan helyzetekre is igaz ez, ha valaki mindig ugyanolyan típusba szeret bele, holott többször is megtapasztalta, hogy nem tudnak jól együttműködni. Vagy például ha valaki folyamatosan ugyanazzal a módszerrel a próbál eredményt elérni, amivel már többször elbukott.

Ezek az emberek mindent sietősen csinálnak: kapkodva esznek, elhamarkodottan hoznak döntéseket, gondolatban sokkal előrébb járnak, mint tettekben. Nincsenek a jelenben, ezért a jelen történéseire nem figyelmesek. Hajlamosak lehetnek emiatt a sietségből, oda nem figyelésből származó balesetekre.

Ez lehet egyfajta állandó izgatottság, vagy éretlenség, mindenesetre sok kára származik az embernek abból, ha nem tanul sem a saját, sem mások hibájából. Híján van az önreflexiónak, ezzel nehezítve a saját életét, megfosztva magát a tanulás, fejlődés lehetőségétől.

Gondolj rá, ha:

  • Koncentrálási nehézségeid vannak, figyelmed mindig elkalandozik a témáról

  • Nehezen megy a tanulás, képtelen vagy megjegyezni dolgokat

  • Türelmetlen vagy, félbehagysz dolgokat, mert már a következő projekten jár az eszed

  • Balesetek, egyéb károk érnek, ugyanabból a hibából kifolyólag

  • Nem hallgatsz mások figyelmeztetésére, mert ami egyik füleden be, az a másikon azonnal ki is megy

  • Úgy érzed, a felfogóképességeddel van baj, nem az értelmeddel

  • Feledékeny vagy, mert nem koncentrálsz eléggé ahhoz, hogy befogadd az információt

Tanulási nehézségek esetén érdemes összehasonlítani az iszalaggal, kapkodásból származó problémák esetén a nebáncsvirággal!

Previous
Previous

Így ismerd fel magadban a KATÁNGKÓRÓ eszenciát!

Next
Next

Ismerd fel magadban a CSERESZNYESZILVA eszenciát!