Mire valók a virágeszenciák?

“Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan, a különbség csak én vagyok.”

Az idézet Rudolf Steinertől származik és tengersok, főleg önismerettel, önfejlesztéssel foglalkozó oldalon találkozhatsz vele. Kicsit elcsépelődött szegény, de érdemes elgondolkozni rajta. Hogy lehet az, hogy az egyik nap a komolyabb sorscsapásokkal is meg tudsz küzdeni, a másikon meg attól is megzuhansz, ha a valaki csúnyán néz rád. Miért van az, hogy más számára elviselhetetlen élethelyzetben remekül felveszed a kesztyűt, ami pedig neked okoz nagy nehézséget, arra mások csak rálegyintenek.

Bach doktor a XIX. Században a lélek gyógyítására alkotta a gyógyító virágok rendszerét, mert azt mondta, minden betegség a lélek Istentől való elszakadásának tulajdonítható. De ugorjunk a XXI. századba és a mai gondolkozás vs Bach doktor elmélete ütköztetéséről itt ne bocsátkozzunk vitába. Ehelyett inkább tegyük XXI. század kompatibilissá a felvetést és az Istentől való elszakadást fordítsuk le a lelki jólét hiányára, azaz a lélekben uralkodó zűrzavarra. Nincs ember köztük, aki nem tapasztalna negatív érzelmeket és lelkiállapotokat élete során. A harag, a féltékenység, az irigység, a kishitűség, az érdektelenség, a bizonytalanság, a szorongás és a végtelenségig sorolhatnám az érzelmek skáláján szereplő fogalmakat, ha Istentől való elszakadás, ha nem, velünk vannak. Természetesnek tekintjük és azt reméljük, hogy maguktól is elmúlnak, vagy hogy van hatásos megküzdési módszerünk velük szemben. Aztán hetek, hónapok, néha évek múlva azon kapjuk magunkat, hogy az érzések és az őket kiváltó élmények valamilyen formában még mindig velünk vannak. Mire gondolok?

Például: önbizalom romboló élmények, kudarcok éreztetik sokáig a hatásukat úgy, hogy nem merünk újra belekezdeni az adott dologba, vagy úgy, hogy újra nekifutunk, de szinte elvárjuk és ezzel meg is teremtjük a kudarcot.

Volt egy kollégám, aki több, mint tíz évet eltöltött egy cégnél asszisztensi pozícióban, míg a főnökei sorozatosan cserélődtek és az újakat ő tanította be a pozíciójukba. Amikor felajánlották neki, hogy pályázza meg a pozíciót, kihátrált belőle, mert nem hitte, hogy alkalmas rá.

A példák hosszú sorát majd folytatom az egyes eszencia leírásoknál, de a lényeg: számos lelkiállapot van az életünkben és rengeteg érzelem, amik mentén remekül tudjuk szabotálni a saját életünket. Talán nincs is ember a Földanya hátán, aki ne tenné ezt legalább egy élet területén.

A teljesség igénye nélkül, a virágeszenciák segítenek:

A rossz napod, vagy pech-szériád felszámolásában

Az emberi kapcsolataid javításában (ha kell, a felszámolásában)

A karrieredben való haladásban

A kiegyensúlyozottság, az öröm megélésében

A félelmek leküzdésében

Sikerek elérésében

Rossz tapasztalatok feldolgozásában, felülírásában

Sorsunk felvállalásában

Saját ritmusunknak megfelelő életvitel kialakításában

Kudarcok, veszekedések, traumák feldolgozásában

Miért érdemes a virágeszenciákkal kezdeni az önsegítést? Elsősorban, mert semmilyen mellékhatása, káros hatása nincs. Szelíden, szinte észrevétlenül, de általában gyorsan dolgoznak. Kockázatokról és mellékhatásokról nem tudok beszámolni:)

Egy példa: Kislányom 14 éves volt, amikor óriási csalódás érte. Órákig zokogott, majd bezárkózott a szobájába, és bár annyit elárult, hogy mi történt, de nem volt hajlandó beszélni róla, így verbálisan semmit nem tehettem a megnyugtatására. Totális kétségbeesés uralkodott el rajta, úgy érezte, mindennek vége. Jobb híján eszencia keveréket készítettem neki és óvatosan megkínáltam vele. Szerencsére elfogadta. Fél óra múlva kijött a szobájából és annyit kérdezett: Anya, te bedrogoztál? Ez persze vicces, természetesen nem drogoztam be, de az érzés hasonló lehetett: mintha a probléma vele maradt volna, de már nem kétségbeejtően, nem kísérte nehézség érzet a mellkasában, nem kötötte le minden gondolatát, sőt, innentől tudtunk beszélni a problémáról, nyitva volt a füle más szempontokra és lehetett tervezni.

Legtöbbször elveszünk a fájdalmunkban, a félelmünkben és nem tudunk a kereten kívül gondolkozni. Rácsavarodunk a problémára, nem látjuk a kivezető utat. Ilyenkor a jól megválasztott virágeszencia olyan, mint egy szalmaszál, amit valaki lenyújt a gödör mélyére és annak mentén szépen ki tudunk onnan kapaszkodni.

Hogyan használd:

1) Próbáld meg objektíven megfogalmazni az adott problémát!

Legyél nagyon őszinte magaddal azzal kapcsolatban, hogy pontosan mit érzel! Keresd meg az eszencia leírások között azt/azokat, amelyek a legjobban illenek a lelkiállapotodra! Lehet, hogy több ilyen is van. És lehet, hogy a problémád összetettebb és több érzelmet is meg tudsz nevezni.

2) Szerezd be a kiválasztott eszenciákat! Gyógyszertárakban is kaphatók, vagy a www.eszenciacentrum.hu oldalon gyorsan megrendelheted.

3) Készíts keveréket! Maximum 5-6 eszenciát használj egy keverékhez! Napota 3x4 cseppet cseppents egy pohár vízbe és idd meg az egészet! A legrosszabb, ami történhet az az, hogy hidratálsz. De ha jól választottál, óráról órára könnyebb lesz a lelked és elindulhatsz a megoldás felé.

A Bach-virágeszenciák rendszere, mely 1936 óta létezik, nem gyógyszer, nem kezel betegségeket, tüneteket és nem gyógyít! Nem helyettesíti a hagyományos, nyugati vagy alternatív orvoslást! A módszer alapját képző negatív és pozitív érzelmek az egészséges ember egészséges mértékű érzelmeit jelölik, nem irányul ugyanezen érzések pszichés vagy pszichoszomatikus zavarra utaló mértékének diagnosztizálására, gyógyítására vagy ezen tevékenység támogatására. Alkalmazása saját felelősségünkre, szabad akaratunkból történik. Bár a Bach-virágeszenciák rendszerének megalkotója orvos volt és tapasztalatai egy része gyógyulásról szólnak, maga a módszer és rendszer semmiképpen nem alkalmas kezelni vagy diagnosztizálni semmilyen fizikai vagy mentális betegséget vagy tünetet. “Bach doktor rendszere egy önsegítő és az önmagát felfedezni kívánó ember útját támogató módszer, mely 38 virágeszenciából áll és a kiválasztáshoz és alkalmazáshoz egyszerű és könnyen megérthető megközelítést alkalmaz.” – forrás: The Bach Centre

Írj nekem!

Previous
Previous

Gyógynövények versus homeopátiás formulák