Nyári kellemetlenségek: csípések, napégés, sebek

Imádom a nyarat és imádom a természetet, de kétségtelenül vannak dolgok, amiket szívesen kihagynék belőle. Tudom, oka van, hogy Teremtő megteremtette a szúnyogot és más vérszívókat, hisz fontos elemei a táplálék láncnak. Ha már szükségesnek látta így alakítani az állatvilágot, lássuk mit kínál mellé, hogy a velük járó kellemetlenségeket enyhíthessük!

Ha már szúnyogok, kezdjük azzal, hogy mivel tudjuk távol tartani magunktól őket. Én a magam részéről nem szeretek vegyszereket magamra fújkálni. Nem hiszem, hogy jót tesz a belélegzésük, vagy a bőrön át való felszívódásuk. Biztosan észrevetted, hogy ezek a szúnyogriasztók citrom illatúak. Nem véletlenül! A citrom illóolaja az egyik, ami hatékonyan riasztja a szúnyogokat, de ami ennél is hatásosabb, az a geránium illóolaja. Ezért egy spriccelős kis tartályba vizet teszek, belecseppentek 30-30 csepp citrom, narancs és gerámium illóolajat és ezt fújom magamra. Sajnos egyes szúnyog fajok a kutyákra is veszélyesek, ezért a kutyámat is ezzel védem.

Ha már megcsípett, a legjobb, ha körömvirág krémmel kened be a csípést. Ez garantáltan megvéd az elfertőződéstől. Vannak, akik allergiásak a szúnyog csípésre, nekik a Ledum c9 tud segíteni abban, hogy gyorsan múljanak a bőrtünetek. Ha nagyon felhólyagosodik és égő fájdalmat produkál, akkor viszont az Apis c9 lesz segítségedre.

Lényegesen ritkábban fordul elő, de sokkal kellemetlenebb is a méhcsípés. Mondanom se kell, ha allergiás vagy a méhcsípésre, irány az orvos! Ha csak kellemetlenségeket okoz, akkor viszont elég, ha, Apis c9-et veszel be az égő fájdalom és a duzzanat enyhítésére.

A darázs csípés kellemetlenebb, a darázs mérge ellen a Vespa c15 a legjobb ellenszer.

Minden más apró rovar csípésére jól hat a Ledum c9.

Lássuk a napégést! Régebben nagyon ragaszkodtam a napbarnított bőrhöz, egészen addig, amíg csúnya napallergiám alakult ki. Az a rossz hírem, hogy a nap okozta kiütéseket vagy a napozás kerülésével, vagy a Te alkatodra szabott kezeléssel lehet hatékonyan kezelni. Azóta is, mióta megszűnt ez a kellemetlen probléma, szigorúan csak reggel (10 előtt) és este (6 után) megyek a napra.

Intenzív napozással még magas védőfaktor szám mellett is le lehet égni. Mit tehetsz, ha ez sikerült?

Külsőleg az egyik leghatékonyabb krém az aloe vera krém. Még jobb, ha tartasz otthon aloe verát cserépben. A friss növény húsos levele kocsonyás nedvet rejt, amit bátran egyenesen felvihetsz a bőrre! Ha ez nincs kéznél, akkor olyan készítményt válassz, ami nagyon nagy százalékban, 90% fölött tartalmaz aloét.

Másik lehetőség ismét a körömvirág. Ha nincs jó minőségű krémed (magas körömvirág tartalommal), készíthetsz körömvirág teából is borogatást, csak feltétlenül hűtsd le alkalmazás előtt!

Természetesen vannak homeopátiás elsősegélyek is napégésre. A leggyakrabban beváltak:

  • Apis - ha vörös, égő fájdalommal jár és ha ujjheggyel érintjük, kifehéredik az ujj helye, majd lassan visszavörösödik

  • Cantharis - ha fel is hólyagosodik a bőr

Mindkettőt c9 vagy c15 potenciában érdemes tartani és a tünetek enyhüléséig akár óránkét ismételni.

  • Ha a napégés napszúrással is jár, hőemelkedéssel, fejfájással, kábasággal és a pórul járt kliens hideg levegőre és borogatásra vágyik, akkor biztosan az Apis lesz a jó megoldás.

  • De ha a fejfájása lüktető, a szemei fényérzékenyek és nagyon irritált a beteg, akkor valószínűleg a Belladonna lesz a jó választás

  • Napszúrás okozta fejfájásra jó választás még a Glonoinum.

Sebkezelés:

Ahogy korábban már írtam róla, a legfontosabb, hogy a sebet alaposan kitisztítsuk. Külsőleg és belsőleg is a körömvirág segíti a sebgyógyulást és óv meg az elfertőződéstől. Calendula c30-at érdemes homeopátiásan egyszer adni.

Vágott sebekre azonban jól jöhet a Staphysagria c30, vagy ha a vérzés csillapítás a cél, akkor az Arnica c30.

Szúrt sebekre a Ledum a megoldás, szintén C30-as potenciában.

A sérülés lelki élmény is, ne habozz Rescue cseppet, vagy cukorkát adni a sebesültnek!

Ha kérdésed van, bátran

írj nekem!

Previous
Previous

3 női baj, ami könnyen elérhet nyáron - felfázás, fertőzések, gombásodás

Next
Next

Az utazás NEM kell, hogy szenvedés legyen!