Hogyan válassz homeopátiás szert:

A homeopátia rendszere a nevében hordozza a gyógymód kulcsát. Homeo - hasonló, pátosz - szenvedés. Tükörfordításban hasonló szenvedés. Ezt kábé úgy kell értelmezni, hogy olyan szereket kell választanunk kisebb-nagyobb szenvedéseink orvoslására, amelyek hígítatlanul (azaz eredeti formájukban) a tüneteinkhez hasonló problémákat okoznak.

A rendszer felfedezője és megalkotója, Hahnemann doktor ugyanis azt vette észre, hogy ami a természetben fellelhető formájában mérgező az élő szervezet számára, az nagy hígításban képes a szervezet öngyógyító erejét arra ösztönözni, hogy kijavítsa a hibát. Azaz a higított méreg, ami anyagként már nem ártalmas, képes beindítani az öngyógyító folyamatokat. (Az erről szóló sztorit itt találod). Ezért a homeopátiás gyógyítás más szempontokat vesz figyelembe, mint az allopátiás (vagy másképp a gyógyszeres) gyógyítás.

Itt ugyanis nem elég annyit tudnunk, hogy hányós fosós vírusunk van, vagy fáj fejünk, esetleg ég a gyomrunk. Itt a tünetek totalitására van szükség, azaz számításba kell vennünk, hogy mitől, hogyan, mivel jár együtt (kísérőtünet) és különösen azt, hogy mitől javul, vagy romlik az állapot. Tehát, ha például fejfájásra szeretnék megoldást találni, akkor a homeopátiás tünet gyűjtemény több száz szert fog javasolni. Ezek közül nekünk arra lesz szükségünk, ami minden pontján hasonló tüneteket ad, mint amiktől mi szenvedünk. Például, ha tudom, hogy, hogy a széltől fáj a fejem, nyugtalanul, szorongóan aludtam, netán éjfél körül fel is ébredtem és már akkor is éreztem fejfájást, sápadt és szorongó vagyok, akkor egész valószínű, hogy Aconitumra lesz szükségem. Amikor a kislányomnak a füle fájt, nem tűrte a szokásos meleg sós borogatást, sem a meleg hagymapakolást a fülén, pedig ezek valamelyike rendszerint segíteni szokott. De amint elindultunk az ügyeletre és kiértünk a friss levegőre, a panaszát mintha elfújták volna. Ez a friss levegőn való javulás nagyon jellemző a Pulsatillára, ami segített is a baján (azért, ha már beöltöztünk, elmentünk a doktor nénihez, ekkor már fájdalom nélkül).

Szóval, amikor egy hétköznapi panaszodat szeretnéd házilag kezelni homeopátiával és biztos vagy benne, hogy nem igényel orvosi ellátást, diagnózist a problémád, akkor arra figyelj, hogy a panaszodnak mi a “totalitása”. Figyeld meg, milyen az általános közérzeted a megszokotthoz képest, hol van a tünet pontosan, hogyan nyilvánul meg. Milyen az általános állapotod? Fázol? Meleged van? Szokatlanul izzadsz? Fáradtabb vagy a megszokottnál, vagy fel vagy pörögve? Van e esetleg a tüneteddel párhuzamosan valami más szokatlan tünet? Hogy állsz éhséggel, szomjúsággal? Milyen az emésztésed a megszokotthoz képest? Szorulós lettél, vagy a hasad megy? Minden változás a normál állapothoz képest számít! És végül a legfontosabb, a modalitások. Azaz mitől javul, mitől romlik az állapot. Van fejfájás, ami előrehajlástól romlik, van amelyik evéstől javul. Van ízületi fájdalom, ami mozgástól romlik, és van, amelyik éppen javul tőle.

A homeopátiás szerválasztás nem ördöngösség, de odafigyelést és precizitást igényel. Cserébe nem ártalmas, nincs mellékhatása és a megfelelő szer meglepően gyorsan segít.

Previous
Previous

Első találkozásom a homeopátiával