Gyógyszerrel 7 nap, gyógyszer nélkül egy hét

Ezt szoktuk mondani azokban az időszakokban, amikor a fél világot leteríti az influenza-szerű rémség. Mindenkinek van valami jó trükkje. Egyesek a pálinka gyógyerejére esküsznek, mások házi gyógynövényes receptet vetnek be, és vannak a gyógyszer hívők.

Tetszik, nem tetszik, a szervezetnek egyszer csak elege lesz a télből, a fény- és vitaminhiányból, az egyhangúságból és teret enged a vírusoknak. Bármi is a háttere, ritkán ússzuk meg a szezont egy hét szüttyögés nélkül. De hogy kezeljük, ha belecsúszunk?

1) Mindennél fontosabb, hogy adjuk meg a lehetőséget testünknek, lelkünknek, hogy maradék energiáit a gyógyulásra koncentrálja. Pihenjük. Feküdjünk, aludjunk sokat, semmiképp se dolgozzunk az ágyban és ha lehet, ne használjuk a kütyüket sem!

2) Ha van étvágyunk, akkor is tartsunk könnyű diétát. Az ok ugyanaz: engedjük meg a szervezetnek, hogy az energiákat az emésztés helyett a gyógyulásra összpontosítsa. Nagyon jók ilyenkor a nagyi-receptek: tyúkhúsleves sok zöldséggel, vagy erőleves.

3) Érdemes kipróbálni az alábbi “vírusirtó” receptet: feketeretek, gyömbér, citrom és méz kell hozzá. A zöldséget, gyümölcsöt megtisztítva felkarikázzuk, egy edénybe, vagy befőttes üvegbe rétegezzük: egy sor retek, egy sor gyömbér, egy sor citrom, majd megint. A végén annyi mézet csorgatunk rá, hogy ellepje a rakást, majd lezárva hűtőbe tesszük. Amikor levet eresz, lehet a levét kiskanállal fogyasztani. Finom is, hatékony is!

4) Mi is gyorsabban gyógyulunk és a családtagjainkat is védjük, ha a szobákban levegő tisztító illóolajokat párologtatunk. Ilyen a narancs, a citrom, a levendula, vagy a teafa olaj.

5) Lázas-hurutos állapotban a legjobb a bodza és a hársfa tea. Együtt is alkalmazhatod: egy-egy kiskanál teafüvet forrázz le és hagyd állni 15 percet, mielőtt elkortyolgatod. Fokozhatod a hatékonyságát, ha fehérmályva levelet is teszel hozzá.

6) Előfordul, hogy a hörgőkre csúszik a fertőzés. Mielőtt antibiotikumhoz fordulnál, érdemes megpróbálni a fehérmályva levél és tüdőfű teákból készült forrázatot.

7) Orrdugulást és a betegséggel, oxigénhiánnyal járó kimerültséget borsmenta teával gyógyíthatod. 6 éves kor alatt ne adj borsmentát kisgyereknek!

8) Az ilyenkor alkalmazható homeopátiás szerekről itt olvashatsz

Nagyon magas, semmire nem reagáló láz, hosszan tartó hányás, vagy egyéb extrém tünet esetén feltétlenül keresd fel orvosod!

Previous
Previous

Szépítsd meg a változókort I.!

Next
Next

Önszabotázs, és ahogyan felülírhatod - virágeszenciákkal